Türkiye'nin birçok ilinde olduğu gibi Sakarya'nın komşu ili Kocaeli'de de ekmeğe zam geldi. 3 liradan satılan 200 gram ekmek 4 lira oldu. Gelen bu zam haberinin ardından gözler Sakarya’ya çevrildi...

Türkiye Fırıncılar Federasyonu  Başkanı Halil İbrahim Balcı, bugün  Kocaeli Fırıncılar Odasını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Öğle saatlerinde KESOB’un yeni binasında bulunan fırıncılar odasına gelen Başkan Balcı, Kocaeli’de ekmeğin 4 liradan satılacağını açıkladı.

UN DESTEĞİ KESİLDİ ZAM GELİYOR
Son gelen zamların ardından 200 gramı 3 liradan satılan ekmekte fırıncılara verilen un desteğinin sonlandırılmasının ardından ekmek fiyatlarında artış olup olmayacağı merak konusu olmuştu. Bugün Kocaeli Fırıncılar Odasını ziyaret eden Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

Ham çelik üretimi Ağustos'ta düştü Ham çelik üretimi Ağustos'ta düştü

KİLOSU 20 LİRADAN
“Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ekmeğin kilogramı 20 TL'den satılmakta. Ekmeğin kilosunun 20 TL üzerine çıkması gündemimizde yok. Hem vatandaşımızı hem de esnafımızı düşünerek hareket ediyoruz. Kilosu 20 TL altında ekmeğin satıldığı yerlere ilişkin odalarımızın ve bakanlığımızın çalışmalar yapması gerekmekte. 'Maliyeti beni kurtarmıyor' diyerek kimse yüksek fiyattan ekmek satamaz.”

Edinilen bilgilere göre komşumuz Kocaeli gibi Sakarya'da da ekmek fiyatlarının artacağı ve fiyatının da yine 4 lira olacağı öğrenildi.