Geçen günlerde Korucuk Mahallesi Oğuz Ata Caddesi olarak da bilinen 4134 nolu sokak sakinlerinden sonra bu kez de Korucuk Mahallesi bin 700 adada oturan vatandaşlar günlerdir yapılmayan asfalt nedeniyle isyan etti. Halk54.com ihbar hattına ulaşan takipçilerimiz, “Korucuk 1700 nolu sokakta oturuyorum. Evimin önüne giden yol 15 gündür asfalt olmak için bekliyor. Yol kazılıp mıcır döküldüğü için otoparka araba girmiyor. Araba mı oraya buraya bırakmak zorunda kalıyorum. Bir an önce yolumuzun asfaltlanmasını ve mağduriyetimizin sona erdirilmesini istiyoruz “dedi.

BU İLK İSYAN DEĞİL

Adapazarı Yenikent Mahallesi’nde bulunan Korucuk Mahallesi Oğuz Ata Caddesi olarak da bilinen 4134 nolu sokak sakinleri Halk54.com ihbar hattına yaptığı ihbarda “Yeter artık” diye isyan etmişti.

Bilindiği gibi  Adapazarı Belediyesi tarafından “eskiyen asfalt yenilecek” denilerek sökülen ve halen asfalt çalışması yapılmadığını belirten vatandaşlar, “Burada bizler sadece asfalt bekliyoruz. Burada başka bir alt yapı sorunu yok. Burası otobüs güzergahı ve otobüse binmek için bayır çıkıyoruz.Hasta olan var, yaşlı olan var” diyerek isyan etti.

Halk54’e konuşan Korucuk Mahallesi’ndeki bir sitenin yöneticisi olan Uğur Şenlen ise, “ Adapazarı Belediyesi geldi ve asfaltı söktü. Bizde heyecanla yeni asfalt atılmasını bekliyoruz. Günler geçti ama asfalt atan olmadı. Hastalar, yaşlılar mağdur olmaya başladı. Bizim yolumuzda altyapı gibi bir sorun yok. Gelip asfaltını atacaklar. Hepsi bu kadar ama günler geçmesine rağmen bu iş bitmiyor. Yakında okullarda açılacak. Neden bu işi bitirmiyorlar!” diye sordu.