Köyüme Dokunma Platformu üyeleri Mecdi Cengiz, Erol Öztürk,  Aydın Zengin, Hüsnü Gürpınar, Ekrem Çoruhlu, Hamdi Şenoğlu, Bülent Özbelli, Osman Aygün, Mücahit Bulan, Kamuran Tan, Habip Derinbay, Talat Asan, Burhan Koç ve Hüseyin Albayrak  Sakarya Köylerinin kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan statüsüne alınmaları konusunda yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde daha önce randövü talebinde bulunulan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanını Ekrem Yüce ile makamında bir araya geldi.

Sakarya Köylerinin Kırsal Mahalle sorunlarının ayrıntılı olarak görüşüldüğü toplantıda Sakarya’nın diğer Büyükşehirlerle ilgili mukayesesi değerlendirilmesi yapıldı Platform Başkanı Mecdi Cengiz, 30 Büyükşehir’in 29 unda binlerce köy kırsal mahalle olurken Sakarya da tek bir Köyün olmayışı Tarım Bölgesi Sakarya’mız için kabul edilebilir bir durum değildir.  Yasanın çıkışından bugüne iki yıllık süre Sakarya için boşa geçmiştir dedi.

Bulvarda korkutan yıkım Bulvarda korkutan yıkım

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Platformun çalışmalarını yakından takip ettiklerini yakın zamanda Belediye Başkanları ile yapılan bir toplantı ile muhtarların dilekçe vermelerini ve verilen dilekçelerin gereğinin yapılarak Büyükşehir’e göndermeleri kararı aldıklarını söyledi
Son olarak söz alan Platform Başkanı Mecdi Cengiz Büyükşehir Belediye Başkanının Muhtarlardan dilekçe alınması ve değerlendirilerek Büyükşehir’e gönderilmesi konusundaki kararı memnuniyetle karşıladıklarını ve bunun takipçisi olacaklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür etti.
Platform olarak bu toplantıdan sonra İlçe Muhtar Dernek Başkanlarına ve Muhtarlar Federasyonuna çağrıda bulunuyoruz. Federasyon ve Muhtarların bu suretçe acıl bir toplantı yaparak durumu değerlendirmelerini buna göre bir çalışma yürütülmesini önemsiyoruz. Platform olarak Muhtar arkadaşlarımıza her türlü desteğe hazır olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz.

WhatsApp Image 2023-01-30 at 21.55.55 (2)

WhatsApp Image 2023-01-30 at 21.55.55 (1)WhatsApp Image 2023-01-30 at 21.55.56 (1)WhatsApp Image 2023-01-30 at 21.55.56