6 yaşındaki çocuğa istismar davası: Mahkeme ertelendi 6 yaşındaki çocuğa istismar davası: Mahkeme ertelendi

Çok sayıda kullanıcı, farklı markalardan geliyormuş gibi gösterilen spam mesajlar aldıklarını ileri sürdü. SMS yoluyla kullanıcılara gönderilen mesajlarda doğrulama kodları yer alırken, pek çok markanın spam mesaj göndermeye başladığı görüldü. Adı geçen firmalar arasında Türkiye’de en çok tercih edilen e-ticaret, giyim ve yakıt şirketleri yer alıyor. 

ONLARCA ÜNLÜ MARKADAN SPAM MESAJ GELİYOR
Aralık ayının son günlerinde patlak veren veri sızıntısı iddiasına ilişkin henüz ilgili markalardan bir açıklama gelmedi. Ne kadar kullanıcının durumdan etkilendiği de belli değil. Ancak sosyal medyada onlarca kişi benzer spam SMS’ler aldıklarını belirtiyor. Söz konusu SMS’lerde kullanıcılara bir doğrulama kodu gönderildi. 

Veri sızıntılarında kayıtlı kullanıcı bilgileri bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmekte. Bu veriler zaman zaman bilgisayar korsanları tarafından satılmakta veya yayınlanmakta. Bu tür durumlarda genellikle kullanıcılar kayıtlı telefon numaralarının ve e-posta hesaplarının ele geçirilmesi nedeniyle spam mesajlar alır.