Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla bu yıl kutsal topraklara Sakarya’dan giden Hacı adayları büyük sıkıntı yaşıyor. Kaldıkları otellerde perişan olduklarını dile getiren hacı adayları kafile başkanı olarak kendileriyle birlikte kutsal topraklara gelen Mehmet Şahin’in kendileriyle ilgilenmediğini ileri sürdüler.

Halk54 İhbar Hattı

Halk54 ihbar hattına bu kez Arabistan’dan bir şikayet geldi. Sakarya Otobüs Terminali’nde telbiye, dua ve gözyaşlarıyla kutsal topraklara giden hacıları Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, "Rabbimize hamdolsun ki onun emrettiği ibadeti yapmak için evinizden, eşinizden, çocuklarınızdan ve komşularınızdan helalleşerek ayrıldınız. Şimdi de inşallah dualarla buradan okunan Kur’an’ın bereketiyle yola çıkacaksınız, Rabbim yolunuzu açık etsin." diyerek yolcu etti.

Ancak Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin’in başkanlığındaki kafiledeki hacı adayları Mekke’de büyük zorluklar yaşıyor. Halk54 ihbar hattına ulaşan bir hacı adayı, “Bizler 4 kişilik odada kalmak için kişi başı 16 bin 300 Riyal, iki kişilik odada kalmak için 21 bin 200 Riyal ödedik. Ancak kaldığımız odalar çok kötü durumdalar. Banyo ve tuvaletler ise rezil haldeler” dedi.

Hac vazifesi sırasında sandalye bulamadıklarını, buldukları sandalyeleri ise yetkililerin ellerinden aldıklarını ileri süren hacı adayı, “Bir otelde kalıyoruz. Bu otelde 700 kişi var. Bu 700 kişi için 3 asansörden biri bozuk ve resmen perişanlık çekiyoruz. Ne yazık ki bütün bunlar olurken kafile başkanımız Sakarya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin bizimle ilgilenmiyor. Sakarya İl Müftülüğü’nden bu konuda acil yardım talep ediyoruz” dedi.

Sakarya Ticaret Borsası'nda seçim heyecanı! 3 aday yarışacak Sakarya Ticaret Borsası'nda seçim heyecanı! 3 aday yarışacak

d824b66e-debd-4cfa-ba68-014ad48a919190a00f7c-c888-4311-a55e-d2069f026106