Bayram tatili sonrası çocuklar SGM’leri şenlendirdi Bayram tatili sonrası çocuklar SGM’leri şenlendirdi

Yaklaşık 1000 Kitap

Açılış törenine Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Atakan Erebilir, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve kitap bağıcıları katıldı. Açılış töreninde selamlama konuşması yapan Gençlik Meclisi Başkanı Erebilir, kitaplığı oluştururken hangi adımları izlediklerini, hangi kuruluşlardan bağış topladıklarından bahsetti. Ayrıca törende dinleyici olan öğrencilere ise okumanın insan hayatı ve gelişimi üzerinde büyük önemi olduğunu belirtti. Başkan Atakan Erebilir, kitaplıkta 1000 civarında kitabın olduğunu açıkladı.

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir de törende konuşma gerçekleştirdi. Özdemir, kitaplık ve kütüphane kurma projesini hayata geçirdikleri için Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi ekibine teşekkür ederek tebriklerini ifade etti. Ayrıca öğrencilere yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli ise öğrencilere okumayla ilgili tavsiyelerde bulundu. Ayrıca Gençlik Meclisi’nin kütüphane kurma projesinin yol haritasında bir güney bir kuzey ilçe olarak ilerlemek olduğundan bahseden Çileli, ikinci kütüphane çalışmasında da yol kat ettiklerini belirtti. 

Okul Müdürü Engin Kocaman, kütüphanede incelemede bulunan heyete kütüphanenin donanımı ve planları hakkında bilgi verdi. Kocaman, alan içerisinde bilgisayarların da bulunacağı, sinevizyon sistemi ve sosyal oturma düzeniyle donatılarak öğrencilerin kullanımına sunulacağını kaydetti.

Törenden sonra ise Sakarya Gençlik Meclisi Ekibi öğrencilerle sohbet ederek oyunlarına eşlik etti.