KYK kredi faizleri ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıklamada bulundu. Konu ile ilgili Kabine Toplantısı'nda bu konunun ele alınacağını ve açıklamanın Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını söyledi.

KYK kredi faizleri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; 'KYK kredisi faizi silinecek mi, bir çalışma var mı?' şeklindeki soruya, "KYK kredileri ile ilgili çalışmamız hazır. İlk Kabine Toplantısı'nda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kabine üyelerine sunacağız. Cumhurbaşkanımız, kararı açıklayacak." dedi.

Peki; KYK kredi faizleri silinecek mi 2022? Bakan Kasapoğlu'ndan KYK kredi faizleri ile ilgili flaş açıklama.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Bakan Kasapoğlu, 'KYK kredisi faizi silinecek mi, bir çalışma var mı?' şeklindeki soruya, "KYK kredileri ile ilgili çalışmamız hazır. İlk Kabine Toplantısı'nda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kabine üyelerine sunacağız. Cumhurbaşkanımız, kararı açıklayacak." dedi.

Ham çelik üretimi Ağustos'ta düştü Ham çelik üretimi Ağustos'ta düştü

KYK KREDİSİ NEDİR?

Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.

Öğrenim kredisi borcu; öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir.