TV264 ekranlarında her Cuma akşamı saat 21.00’de yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programının bu haftaki konuğu MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül oldu. Gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı’nın sorularını canlı yayında samimiyetle cevaplandıran Bülbül satır başlarında önemli mesajlar verdi. HDP’nin mecliste Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları hakkında söylemlerinin asla ve asla kabul edilemez olduğuna dikkat çeken Bülbül sert tavırlarını da ortaya koyduklarını dile getirdi.

Türkiye’nin sınır ötesinde sözde kurulmak istenen terör koridoruna hiçbir şekilde izin vermeyeceğini de dile getiren Bülbül, bölgeye istikrar gelmesi için TSK’nın bölgedeki operasyonlarının sürdüğünü anımsattı. Suriyeli mültecilerle ilgili Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerine düşeni yaptığını ve bölgeye bir yandan istikrar getirilirken bir yandan da Suriyelilerin ülkelerine geri gönderildiğini anımsatan Bülbül, bölgenin terörden arındırılmadan Suriyelileri gönderilmesinin insanlık suçu olacağına da vurgu yaptı. 

Ukrayna-Rusya Savaşı’nda Türkiye’den başka hiçbir ülkenin savaşın sona armasında samimi davranmadığının altını çizen Bülbül, savaşın sona erdirilmesi noktasında Türkiye’nin her iki ülke ile konuşabilen tek ülke olmasının önemine işaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sınır ötesi operasyonlar ve Ukrayna-Rusya savaşında önemli çalışmalara imza attığını da belirten Bülbül, ülkenin bekası noktasında Cumhur İttifakının üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğini anımsattı.