MHP Grup başkanvekili Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Tv264’te yayınlanan Gazeteciler Soruyor programının canlı yayın konuğu oldu.

Canlı yayında gazetecilerin sorularını cevaplayan Bülbül, "Sakarya’nın çevresi, doğal kaynaklarına zarar verebilecek bir durum olduğunda itiraz etmek, doğru hedefi göstermek bizim temel hedefimiz" diyerek, "Sakarya’mıza katma değer sağlayacak bütün projelerde Sakarya kazansın diye yanında olmak görevimizdir." ifadelerini kullandı. 

KİRLİ SANAYİ İSTEMİYORUZ

Sakarya'nın tarım arazileri ve OSB'lerin kurulması konusunda bir soruya cevap veren Bülbül, "Kirli sanayi istemiyoruz biz bu topraklarda. Bu konuda Adalet ve Kalkınma Partisi de dile getiriyor. Bu konuda mutabıkız. Mutlak tarım arazilerine sanayi tesisleri yapılmasına karşıyız. Bu topraklarda imar çalışmalarının genişletilmesini de arzu etmiyoruz. Buna karşı tavrımız aynı devam ediyor. Üçüncü sınıf tarım arazisi, üçüncü sınıf kısmını kimse konuşmuyor. Tarım arazisi kısmını konuşuyor. Sakarya’nın her yeri tarım arazisi ona bakarsan. O zaman hiçbir sanayi tesisini kuramazsınız. Önemli olan mutlak tarım arazisi olarak tarif edilen yerlere sahip çıkmak. Bunlar bizim geleceğimiz." şeklinde konuştu.