Günümüzün iş dünyası ve uluslararası rekabet piyasada en çok aranabilecek mesleklerde bile ilave beceriler ve yeni belgeler isteyebilmektedir. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ulaştırma hizmetleri alanı içerisindeki l jistik dalı, dağıtımdan depolamaya, stok yönetiminden belge düzenlemeye teorik ve uygulamalı eğitim ve öğretim vermesine rağmen, bu alanda en çok kullanılan forklift araçları için ayrı bir belgeleme gereksinimine ihtiyaç duymaktadır. Bu itibarla, lojistik alanından mezunların forklift operatörlüğü belgelendirmesi sonucu en çok aranan meslekler arasında sektörün ihtiyaç duyduğu işgücü ihtiyacını kısmen de olsa gidereceği düşünülüyor.

Dünyanın en büyük helal organizasyonuna katıldılar Dünyanın en büyük helal organizasyonuna katıldılar

Protokol imza törenine Sakarya Valisi Yaşar KARADENİZ, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş birlikte gerçekleştirdiler.

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, “Organize Sanayi Bölgelerinde son dönemlerde yeni faaliyete başlayan, birçok kurumsal işletmede yükleme ve indirme işlerinde artarak kullanılan forklift araçları için “Forklift Operatörlüğü” meslek elemanı aranmaktadır. İŞKUR’un artan talepler için MARKA destekli düzenlediği kurs programlarının başarılı bir şekilde uygulanarak istihdama katılması sonrası lojistik mezunlarını da kısa sürede belgelendirerek istihdama katmayı hedefliyor ve gençleri kısa sürede belgelendirip, istihdama katılmalarını bekliyoruz. Hedef kitlemizin başında gençler yer almaktadır. Düzenlenecek programın hayırlı olmasını diler, uygun adayları programa katılmaya bekliyoruz” ifadesinde bulundu.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “Forklift operatörlüğü belgesi lojistik mezunları için önemli bir adım olacaktır. Mezunlar için, bu belge, istihdam edilebilirliklerini önemli ölçüde artırarak kariyerlerini ilerletme fırsatları sunacaktır. Ayrıca, bu tür eğitim programları, genç işgücünün mesleki becerilerini geliştirmelerine ve kendilerini işgücü piyasasında daha cazip hale getirmelerine yardımcı olacaktır. Forklift operatörlüğü sertifika programının genç mezunlara şimdiden hayırlı olmasını dilerim.” değerlendirmesinde bulundu.

b0ca6d60-909f-4a6a-9326-ddeb1826e9481d224893-50cc-482b-8a44-897ebc8ae0d40a10118c-c45e-4f9a-9c04-57f020895acd