HALK54

Türkiye tarihinden en kritik seçimlerine sayılı günler kala siyasi partiler mitinglerine devam ediyor. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda devir teslim töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda devir teslim töreni

Sakarya'da 14 Mayıs seçimleri öncesi son miting CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştiriliyor.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş seçim çalışmaları kapsamında Sakarya'ya geldi.

Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen büyük mitingte sahneye çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sakaryalılara seslendi.

AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın söylemlerini eleştiren Yavaş, yaptığı açıklamada "Cumhur İttifakı'nın da şuandaki iktidarın da kendisine oy vermeyen, kendisi gibi düşünmeyen insanlara aynı saygıyı göstermesi lazım. Ne demek illet, zillet, vatan haini! Ne demek Allah aşkına! Bunlar kimsenin ağzına yakışan kelimeler değil. Bizler komşularımızla birlikte gideceğiz oyumuzu kullanacağız. Yarın yine komşuluk yapmaya devam edeceğiz. Ne hakkınız var bizi birbirimize kırdırmaya? Bizi birbirimize düşman etmeye ne hakkınız var? Dolayısıyla bu iktidarın gitmesi için en birinci sebep budur. Toplumu ayrıştırıp kendisi gibi düşünmeyenleri bu şekilde nefret siyasetiyle ötekileştirmesidir." dedi. 

Hükümetin sorunları karşısında sorumluluk üstlenmediğini belirten Yavaş, "Hiçbir zaman kendi suçları olmuyor. Ya dış güçler operasyon yapıyor ya birileri bir şey yapıyor. Ama 'biz dünya lideriyiz', niye bunların önüne geçemiyoruz. Bir günden bir güne bu iktidar 'Biz şurada yanlış yaptık, özür diliyoruz, şimdi kendimizi düzelteceğiz' dediğini duydunuz mu? Suçlu ya pazarcı ya kasap bir sefer de üstlenin Allah aşkına" dedi.