Dün Balıkesir Marmara Adası Badalan Limanı’ndan Gemlik’e hareket eden mermer tozu yüklü BATUHAN - A isimli kargo gemisi İmralı Adası yakınlarından battı.

Balıkesir'in Marmara Adası ilçesinden yola çıktıktan sonra fırtınaya yakalanıp İmralı Adası açıklarında batan mermer tozu yüklü gemide bulunan 6 mürettebattan halen haber alınamadı.

Sakarya'ya uzanan operasyonda ele geçirilen silahlar emniyette sergilendi Sakarya'ya uzanan operasyonda ele geçirilen silahlar emniyette sergilendi

51 metre derinlikte enkazı bulunan batan gemideki 6 mürettebatın arama çalışmaları sürerken, kayıp mürettebatın isimleri de belli oldu. 6 kişinin; Kaptan Hasan Mehmet Uyanık (69), başmühendis-makinist Murat Çalışkan (33), usta gemici ve aynı zamanda geminin sahibi olan Murat Altıntaş (51), gemici olarak kayıtlarda yer alan aşçı Zeynep Kılınç (33), makine stajyeri Ahmet Atav (22) ve yağcı olarak görev yapan Doğuşcan Yaylak'ın (24) olduğu öğrenildi.

22 yaşındaki Ahmet Atav'ın aslen Karasulu olduğu, yıllar önce ailesiyle birlikte önce Kocaeli'ye sonra da İstanbul'a taşındıkları öğrenildi.