Bilim Kurulu

Adapazarı ilçesinden 9 öğretmen ve Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden 8 öğretim üyesi bilim kurulunda görev alarak geleceğin mimarlarının şekillenmesi adına çalışmaya destek verdi.

ADAMAT’ a Yoğun İlgi

Ortaokul ve lise kategorisi olarak düzenlenen ve iki aşama şeklinde gerçekleştirilen olimpiyatlara, Sakarya genelinde 23 lise kademesi ile 46 ortaokul kademesi olmak üzere toplamda 274 öğrenci katılım sağladı. Her iki kategorinin ilk 21 öğrencisinin ikinci aşama sınavına girme hakkı kazandığı, ikinci aşama sınav sonucuna göre de her iki kategoriden ilk 10'a giren öğrencilerin ödül almaya hak kazandığı sınavda 22 öğretmen gönüllü olarak gözetmenlik yaparak çalışmaya katkı sağladı.

Öğrencilerin Gururlandıran Başarısı

Açılış konuşmalarını Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve Geometriciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Tosun’ un yaptığı ödül töreninde ödüllerini, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Fatih Çelikel, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emre Tabar’ dan alan öğrencilerin mutluluğu fotoğraf karelerine yansıdı.

Öğrenciler İçin El Ele

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ve Geometriciler Derneğinde görev yapan bilim kurulu üyeleri Prof. Dr. Murat Tosun, Prof. Dr. Soley Ersoy, Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Doç. Dr. Selma Altundağ, Doç. Dr. Mahmut Akyiğit, Doç. Dr. Mahpeyker Öztürk, Doç. Dr. Murat Sarduvan ve Dr. Öğr.Üy. Hidayet Hüda Kösal’ a plâketlerini takdim eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “ Öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, tek gayesi güzel bir geleceğe adım atmak olan bilim kurulu üyelerimizi gönülden kutladığını belirterek öğrencilerimizin başarısını kutladı.”

Adapazarı İlçe Millî Eğitim bünyesindeki Teş-İş Anadolu Lisesinden Dr. Reşat Söylemez, Mithatpaşa Anadolu Lisesinden Hüseyin Aksoy, Cevat Ayhan Fen Lisesinden Murat Pekasil ve Ömer Kara, Ozanlar Anadolu Lisesinden Muhammed Dağ, Nuri Bayar Ortaokulundan Özcan Akburak, Ahmet Akkoç Ortaokulundan İlker Yıldız, Mithatpaşa Ortaokulundan Ayşegül Zengin, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan Özgür Demirdaş da bilim kurulunun çalışmalarına büyük katkı sağladı. Adapazarı Kaymakamı Sayın Dr. Oktay Kaya’ nın plâketlerini takdim ettiği öğretmenlerin özverili çalışması el ele vermenin önemini ortaya koydu.

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, öğrencilere ve öğretmenlere ev sahipliği yapan Adapazarı İmam Hatip Ortaokuluna ve Okul Müdürü Ömer Bayraktaroğlu’na, Cumhuriyet Anadolu Lisesine ve Okul Müdürü Coşkun Terzioğlu’ na teşekkür ederek plâketlerini takdim etti. Bakırtaş,

sürecin en iyi şekilde işlemesi için başından sonuna kadar titizlik gösteren Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın’ a da teşekkürlerini iletti.

Geleceğin Mimarlarını Tebrik Ederiz

Değerlendirmeler sonucunda ortaokul kategorisinde, Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulundan İbrahim Yiğit Kaya-birinci, Nuri Bayar Ortaokulundan Ahmed Zikreddin Güzel-ikinci, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan Melih Irgın-üçüncü/lise kategorisinde Akyazı Eyyüp Genç Fen Lisesinden İlyas Selman Musaoğlu-birinci, Necmettin Erbakan Fen Lisesinden Betül Bekmezli - ikinci ve Ayşe Öztaş-üçüncü olarak çeşitli ödüllerin sahibi oldular. İlk 10’ a giren öğrencilere de mansiyon ödüllerinin verildiği törende öğrencilerin mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; “Yoğun bir sürecin ardından yaşanan bu sevincin öğrencilerimizi, güzel başarılar adına daha da güdüleyeceğini belirterek öğrencilerimizi, yaşadıkları ve yaşattıkları gurur adına tebrik etti ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.”