Sakaryalı makineciler için yeni yol haritası oluşturuldu Sakaryalı makineciler için yeni yol haritası oluşturuldu

Sakarya Milli İrade STK’ları adına konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen; Sakarya Milli İrade STK’ları bir araya gelerek işgalci İsrail güçlerinin Gazze’de gerçekleştirdiği soykırıma karşı yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdik.

Sakarya Millet Bahçesi önünde toplanan on binlerce Sakaryalı ve Kudüs sevdalısı, ellerinde taşıdıkları Türkiye ve Filistin bayraklarıyla, Sakarya Çark Caddesi boyunca Siyonist İsrail ve destekçisi ABD başta olmak üzere Gazze’deki zulümde payı olan Batılı emperyalist güçler aleyhine sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüdüler.

Yürüyüşün ardından Memur-Sen Genel Başkanımız ve Filistin Dayanışma Platformu Sözcüsü Ali Yalçın, Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş, Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek ve Sakarya Milli İrade STK’larını temsilen Hak-İş İl Başkanımız Mesut Gökdemir kalabalığa hitap etti. Ayrıca ezgi sanatçımız Ömer Karaoğlu hocamız da en güzel ezgilerini seslendirdi.

Sakarya Milli İrade İcra Kurulu adına konuşan Mengen, "Yürüyüşümüze Sakarya Valiliğimizden Sakarya Büyükşehir Belediyemize, sivil toplum kuruluşlarımızdan halkımıza, siyasetçilerimizden bürokratlarımıza, gençlerimizden yaşlılarımıza, İlçe Belediyelerimizden, şehrimizin medarı iftiharı üniversitelerimiz dâhil tüm Sakaryalı hemşerilerimize, basınımıza ve emniyet güçlerimize verdikleri destek için en kalbi duygularımızla selamlıyor, teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Thumbnail Sakaryayuruyus5Thumbnail Sakaryayuruyus3Thumbnail Sakaryayuruyus2