Yoğun ilgi gösterilen seminere; Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Uyaroğlu, Mercedes Benz Türk A.Ş Enerji Yönetimi ve Araç Entegrasyonu Birim Müdürü Serkan Önder,  Mercedes Benz Türk A.Ş Enerji Yönetimi ve Araç Entegrasyonu Uzman Mühendisi Burak Aral, SAITEM Kurucusu Ersin Arslan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Mercedes Benz’in Türkiye’deki ve Global’deki fabrikaları üzerine bilgi veren Enerji Yönetimi ve Araç Entegrasyonu Uzman Mühendisi Burak Aral, Mercedes Benz Global Sorumlulukların alt başlıklarını mekanik kapsamlar, test kapsamlar, prototiplendirme ve elektrik elektronik kapsamlarının oluşturduğunu söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı’nın “Kış Okulu” ziyareti İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı’nın “Kış Okulu” ziyareti

Mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik gerçekleşen seminerde Enerji Yönetimi ve Araç Entegrasyonu Birim Müdürü Serkan Önder, özgeçmişine değinerek konuşmasına başladı. Sektör hakkında bilgilendirmelerde bulunan Önder, üniversite okurken aktif bir öğrenci profili sergilemenin ve yabancı dil bilmenin farkındalık kazandırdığını dile getirdi.

Seminer, konuşmacıların öğrencilerin sektöre yönelik sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi.