Metro Şirketler Grubu'nun sahibi iş insanı Galip Öztürk Gürcistan'ın Batum kentinde tutuklandı.

Metro Şirketler Grubu'nun sahibi iş insanı Galip Öztürk önceki gün Gürcistan’ın Batum kentinde gözaltına alınmıştı.Gürcistan Savcılığı, Batum’da bir şirketin kurucusu olan Galip Öztürk’ü uyuşturucuyu yasa dışı satın almak ve depolamakla suçladı.

Başsavcılık açıklamasında, “Gürcistan Maliye Bakanlığı Soruşturma Servisi, 31 Mayıs 2022’de Batum’daki G.Ö’nün dairesinde yapılan arama sonucu vergi kaçakçılığı, sahte ödeme belgelerinin hazırlanması ve kullanılması, kara para aklama gibi muhtemel olaylarla bağlantılı olarak soruşturma yürüttü ve uyuşturucu ele geçirildi. Emniyet güçleri G.Ö.’yü gözaltına aldı. Aynı gün tutuklandı” ifadeleri yer aldı.

Tutuklama kararı ve basında yer alan haberler sonrası Galip Öztürk'ün avukatından yazılı açıklama geldi.

Öztürk'ün avukatı, 'Müvekkilimin konutunda 7.2 kilogram uyuşturucu bulunduğu iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.' diyerek, bir çok kişi tarafından kullanılan açık ofis tarzındaki bir çalışma mekanında yapılan aramada 7.2 gram ağırlığında uyuşturucu bulunduğu belirtildi. 

"KİM YA DA KİMLERİN KOYDUĞU ARAŞTIRILIYOR"

Yeni bakkallara hatırlatma Yeni bakkallara hatırlatma

Avukatı ayrıca uyuşturucu maddenin Öztürk'ün olmadığını belirterek 'Kim tarafından konulduğu ya da kimlere ait olduğu soruşturma makamlarınca araştırılmaktadır.' dedi.