Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümü vesilesi ile bir mesaj yayınladı. 

Alkaş'ın mesaj şöyle:

Kemal Yıldırım, Arifiye için CHP'den başvurdu Kemal Yıldırım, Arifiye için CHP'den başvurdu

"Yıllar önce bugün bir 10 Kasım sabahında hakkın rahmetine kavuşan devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün saygı ve rahmetle anıyoruz.

Şüphesiz ki Genel Başkanımızın söylediği gibi 10 Kasım bir matem günü değil Atatürk’ü anma ve anlama günüdür.

Bu bağlamda onun “İnsan gelecek nesillerin mutluluğu için çalışırken “Benden sonra gelecekler acaba böyle bir ruhla çalıştığımı fark edecekler mi?” diye bile düşünmemelidir. Hatta en mutlu olanlar, hizmetlerinin bütün nesillerce bilinmemesini tercih edecek karakterde bulunanlardır” ifadeleri biz milliyetçi ülkücü hareketçilerin düsturu olmuştur. 

Bütün gayretimiz onun yaptığı gibi milletimizin varlığını korumak ve güçlenmesi içindir.

Süphesiz ki o büyük bir Türk milliyetçisidir. Ne yazık ki Türk milliyetçiliğini Atatürk milliyetçiliğine, Atatürk milliyetçiliğini Atatürkçülüğe çevirenler, Atatürkçülüğü de ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır. Ancak bizler Türk milliyetçiliği davasına sonuna kadar bağlı kalarak Atatürk’ü nesiller boyu anlamaya, anlatmaya ve rahmetle anmaya devam edeceğiz.

İl teşkilatı olarak 10 Kasım akşamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizin ruhuna atfen bütün ilçelerimizde mevlid programları düzenledik. Bütün halkımızı programa davet ediyorum."