Hüseyin Cumalı’nın özel haberi 

NE OLMUŞTU!
TV264 ekranlarında Coşkun Bilir’in sunduğu artı-eksi isimli programda ğazeteci Hüseyin Cumalı “Ben sonuna kadar MHP’liyim. Liderine bağlıyım” diyen Coşkun Bilir’i sert bir dille eleştirmişti. Sert anların yaşandığı o anlarda Hüseyin Cumalı, “MHP ile AK Parti Cumhur İttifakı kapsamında bir seçime gidiyor. Oysa sen, özellikle sen Coşkun Bilir sürekli sosyal medyanda AK parti’ye çok ağır eleştiriler yapıyorsun. Aynı gemide olan bir insan böyle işler yapan mı! Sen MHP’nin içindeki İrlandalısın” dedi.

SEN İRLANDALISIN!
Demokratik eleştiri hakkını kullandığını ileri süren Coşkun Bilir’e yönelik eleştirilerini sürdüren Hüseyin Cumalı, “Böyle eleştiri olur mu! Böyle lidere bağlılık olur mu! Türkiye böyle zor seçime giderken böyle Cumhur İttifakı’na bağlılık olur mu! Herkes böyle yaparsa Cumhur İttifakı ne olur! Türk Televizyonlarında ilk kez açıklıyorum. Sen MHP’nin içindeki İrlandalısın” diye konuşmuştu.  

Seçim sonuçları böyle belirlenecek! Genelge Resmi Gazete'de yayınlandı Seçim sonuçları böyle belirlenecek! Genelge Resmi Gazete'de yayınlandı

İSTİFA ET ÇAĞRISI
Sakarya Kunduracılar Esnaf Odası Başkanı Kemal Turgaç’ın bir köşeden ağzı açık ve gık çıkarmadan dinlediği o anlarda stüdyo da buz gibi anlar eserken, Cumalı, “MHP eski Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan partiden gitti ve DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı oldu. MHP’den ayrılan Aydoğan Arslan İYİ Parti’ye geçti.  Sen niye istifa edip bir partiye geçmiyorsun! MHP’de üye olsan ne olur! Bütün gün Cumhur İttifakı’na zarar veriyorsun” dedi. 

İKİ LİDER BİR YOLA ÇIKTI
Program sonrasında MHP kadrolarında da kendini MHP Liderine bağlı olduğunu ısrarla iddia eden Coşkun Bilir’e tepki gecikmedi. Her gün sosyal medyasında Cumhur İttifakı ortağı olan AK Parti’ye ağır eleştiriler getiren Coşkun Bilir’e tepki gösteren üyeler, “AK Parti ile MHP bir yola çıktı. İki liderin çıktığı bu yolda her iki parti üyelerine düşen bu kutlu yürüyüşe sahip çıkmaktır. Ne AK Partili üyenin ne de MHP’li üyenin karşı tarafa sert dille eleştiri yapması kelimenin en hafif anlamıyla etik değildir” dedi.

COŞKUN BİLİR’DEN BAŞKASI YOK
Coşkun Bilir’in sürekli kendisini Ülkücü ve MHP’li olduğuna vurduğu yaptığını ancak özellikle de seçime giderken bir MHP üyesi gibi davranmadığını belirten MHP’liler, “Yıllardır sosyal medyasında sürekli AK Parti’ye ağır, çok ağır eleştiriler getiriyor. Şimdi ülke dar bir boğazdan geçiyor. Ama Coşkun Bilir AK Parti’ye ateş etmeye devam ediyor. Deprem bölgesinden tutunda, bakanlara kadar muhalefetten daha fazla eleştiri yapıyor. Coşkun Bilir’den başka böyle davranan MHP’li zaten yok” diye konuştu.

YA İRLANDA YA İSTİFA 
Kırtasiyeci Bilir’e seslenen MHP’liler, “Ya İrlandalılığı bırak ya da istifa et. Böyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bağlılık olmaz. Böyle MHP’lilik olmaz. Böyle üyelik olmaz. Cumhur İttifakı var. Herkes buna uygun davranmalı, Cumhur İttifakı’na bağlı olmalı ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yürüğü yolda yürümelidir. Kimsenin ‘ben dava adamıyım’ deyip sosyal medyasında Cumhur İttifakı’nın altını oymasına izin vermeyiz. Ya MHP gibi davran, ya da istifa et” dedi.