Millet İttifakı'nın Sakarya İl Başkanları, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıklayan Zafer Partisi ve Adalet Partisi il başkanlarının katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda il başkanları, Kılıçdaroğlu'na desteklerini yinelediler.

Basın toplantısında konuşan CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, “ Kazananı belli olmayan bir seçim geçirdik. Bugün birleştiğimiz ittifakımıza kattığımız il başkanlarımız ile bir araya geldik. Esas konuşması gereken il başkanlarımız. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

Zafer Partisi Gik Üyesi Cihan Kolip, “Burada hepimizin çocukları için yarı güvenle yaşayacakları bir vatan icin birleşik ve başaracağımıza inaniyoruz. Zafer Partisi olarak desteklerimizi her zaman sürdüreceğiz. Adayımız ve Ümit Özdağ’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Basın toplantısında son sözü alarak açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Cengiz Çicek, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün burada farklı siyasi görüşleri paylaşan Sakarya'nın 8 il başkanı olarak karşınızda bulunmaktayız.

Liderlerimiz Türkiye Cumhuriyetimizin karşı karşıya bırakılan sorunları nedeniyle farklılıklarını bir kenara bırakarak "önce ülkemiz, önce milletimiz" diyerek, artan problemleri çözmek için bir karara vardılar.

Bu tarihi karar, milletimizin ve devletimizin selameti için önemliydi.

Çünkü ülkeyi yönetme yeteneğini uzun süre önce kaybeden "tek adam" rejimi ve bu rejimi destekleyen çıkar grupları "ülkemizin ve milletimizin" yaşadığı, bugün artık gerçek manada Türkiye Cumhuriyeti devleti için beka sorunlarına sebep olanlar, günlerini kurtarma derdine düştükleri biliniyor.


Devletin ve Milletin istikbali yerine kendi istikballerini önceleyen anlayışın ülkemize vereceği hiçbir şey kalmamıştır.

Sebep oldukları ve halkımızın karşı karşıya bırakıldığı " sosyal ve ekonomik" sorunların kamuoyunda tartışılmasının önüne geçmek için "yalan ve iftira" söylemleriyle Ülkemizi ve milletimizi korku iklimiyle yönetme adına devlet ciddiyetinden uzak davranışlarıyla "milletimizin ve devletimizin sorunlarını görmezden geldiler.

Vatanlarını seven Sakaryalı hemşehrilerimizin artık bir karar arifesine geldiklerine inanıyorum.

28 Mayıs'ta sandığa gittiklerinde Türkiye Cumhuriyeti için karar verecekler.

Herkesin yararına olacak Ülke çıkar ve menfaatleri mi?

Tek adam rejiminin ve bu rejimi destekleyen çıkar grupları mı?

İlimizin ve ülkemizin sokaklarını istila eden kontrolsüz mülteciler mi? Canlarından çok sevdikleri çocukları ve onların gelecekleri mi? Sofralarında boş kalan tabakları mı?

Ülkenin kaynaklarının aktarıldığı yandaşlar mı?

Dünyanın en yüksek faiziyle alınan kredilerle yönetilen bir ülke mi?
Kendi kaynaklarıyla üreten ve ürettiğinden elde ettiği kaynağı adil paylaşmak mı?

Bugün yolgeçen hanına gelen ülke sınırlarının korunması mı? Toplumumuzun sosyal ve ekonomik hayatını tehdit eden milyonlarca mülteci mi?

Domuz bağıyla katledilen ve kadınların sahiplendirilmesi gibi sapık ifadeler kullanan anlayış mı?

Kadınıyla Erkeğiyle mutlu bir ülke mi?

28 Mayıs'ta vatansever Sakaryalı hemşerilerimiz bir karar verecekler; Bugün burada bir kısmını ifade ettiğimiz sorunların kaynağı olan tek adam rejimi mi?

13'ncü Cumhurbaşkanı olacağına inandığımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'mu?

Sakaryalı seçmenimiz artık Türkiye Cumhuriyeti ve Milletimizin huzuru için bir

karar vermeli.

Tek adam rejimi mi?

Demokrasi mi?

İnanıyoruz ki, Sakaryalı vatansever milletimiz Türkiye için karar verecek.

Kararver Türkiye

Kararver Sakarya"

d7e2852a-0c57-4add-9a49-1f0b9b689d731bd57368-c847-4840-84f7-95ac1ccbc903

Erdoğan'a rekor oy çıkan Akyazı'da zafer böyle kutlandı Erdoğan'a rekor oy çıkan Akyazı'da zafer böyle kutlandı