Sakarya'da bir yandan 17 Ağustos 1999 depremi öncesinden kalan okul binalarının yenilenmesi bir yandan da yeni okul binaları yapımı çalışmaları devam ediyor.
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, iki yeni okul binası ile birlikte bir pansiyon ve bir adet de depo yapımı için ihale ilanı yayınladı.

ADAPAZARI'NA İKİ YENİ OKUL BİNASI
Basın İlan Kurumunun resmi ilan portalında yayınlanan ihale ilanına göre Alandüzü Mahallesi'nde Cevat Ayhan Fen Lisesi'nin arkasındaki alanda 16 derslikli bir okul binası yapılacak.


İkinci okul binası ise Korucuk Mahallesi'nde yine 16 derslikli olarak inşa edilecek.


İMAM HATİP LİSESİNE PANSİYON
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin şehir merkezindeki eski askeri lojmanların olduğu yerde inşa ettirdiği 48 derslikli Adapazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin yan tarafına da 100 öğrencilik pansiyon inşa ettirilecek.
Milli Eğitim'in ihale ilanına göre pansiyon binası toplam proje alanı 3 bin 506 m2 olan B+Z+2 bina şeklinde yapılacak.

CAMİLİ'DEKİ OKULUN BAHÇESİNE DEPO YAPILACAK
İl Milli Eğitim Müdürlü ilanındaki son iş ise depo yapımıyla ilgili.
15 Temmuz Camili Mahallesi'ndeki İMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine tek kattan oluşan taban alanı 660 m2 olan depo inşaatı yapılacak.


540 GÜNDE BİTİRME ŞARTI
Bu 4 işin çevre düzenlemesi işleri de bu iş kapsamında yapılacak.
Açık ihale usulüyle 11 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek ihaleyi alan firmanın, yer tesliminden itibaren 540 takvim gününde binaları teslim etmesi gerekiyor. 

Diskalkuli eğitimi tamamlandı Diskalkuli eğitimi tamamlandı

medyabar