Mekanikler, antrenör ve masör belgesi bulunan ve çift yüksek lisans mezunu Milli Hakem Namık Eşer, “Sakarya’da bisikletin sevilmesi, bisikletin bu günlere gelmesinde büyük emeği olan babam Kamil Yaşar Eşer uzun yıllar hem sporcu yetiştirdi hem de bisikletle ilgili önemli işlere imza attı. 1970'li yıllardan  1995'li yıllara kadar Sakarya Beden Terbiyesi Bölge Antrenörü olarak görev yapan babam Kamil Yaşar Eşer 2004’te hayatını kaybetti. Babam hayatı boyunca bisiklet sporunun belli bir yere gelmesi ve ülkemizin yurt dışında temsil edilmesi büyük mücadeleler verdi. Adapazarı Belediyesi’nin 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde babamın adını bir sokağa verdi. Bu hem ailemizi, hem bisiklet sporuna gönül verenleri, hem de spor camiasını duygulandırdı. Uluslararası Bisiklet Antrenör Diplomasına sahip olan babam Kamil Yaşar Eşer çok sayıda sporcuyu yetiştirip Milli Takıma kazandırdı ve Ay Yıldızlı Mayoyu giymesini sağladı. Bugün onun anısını yaşatmak için sevenleri ve bizler elbirliğiyle bisiklet sporuna tam destek veriyoruz” diye konuştu.

Bisiklette verdiği destek için Halk54 ailesini Babalar Günü’nde ziyaret eden mekanikler, antrenör ve masör belgesi bulunan ve çift yüksek lisans mezunu Milli Hakem Namık Eşer, “Sakarya Bisiklet Şehri oldu. Rahmetli babam bu günleri görseydi çok ama çok mutlu olurdu. Sakarya’da bisiklet sporu ve bisiklet sevenlerin sayısı hızla arttıkça bizimde desteğimiz, mücadelemiz ve elbette mutluluğumuz daha da artacaktır” dedi.

Halk54 Genel Yayın Müdürü Hüseyin Cumalı ise Milli Sporcu ve Antrenör Kamil Yaşar  Eşer’i yakından tanıma fırsatı yakalayan şanslı isimler arasında olduğunu belirterek, “ O bisiklet için canla başla çalışan, bisikletin hak ettiği yere gelmesi için Kahramanca mücadele eden bir isimdi. Eğer bisiklet günümüzde bir yere geldiyse, Sakarya Bisiklet Şehri olduysa rahmetli Kamil Yaşar Eşer ve onun gibi bisiklete gönül veren isimlerin de emeği vardır. Kendisini rahmetle anarken, bisiklet sporuna gönül veren bir ailenin ferdi olarak sizi de kutluyorum” dedi.

Babalar Günü anısına Gazeteci Cumalı’ya bir de plaket takdim eden Namık Eşer, “Bisiklet özgürlüğe pedal çeviren mutlu insanları buluşturmaya devam edecektir” dedi.

5d1e4897-5508-42e4-bc35-a14d10e70aa2