HALK54.COM

Sakarya’nın Adapazarı ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mitingi öncesinde ortam gerildi.

"BURASI SAKARYA KANDİL DEĞİL" TEPKİSİ!
Meydana yakın AK Parti Seçim Ofisi önünde yaşanan olayda bir kadın elindeki “Burası Sakarya Kandil değil” pankartını açarak “Şehit kanlarıyla sulanan ülkemizde ne yapmak istiyorsunuz. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklar kolay mı elde edildi. Burası Sakarya, Burası Kandil değil” diyerek tepki gösterdi. 

Kızılay Akyazı Şubesi yönetimi basınla tanıştı  Kızılay Akyazı Şubesi yönetimi basınla tanıştı 

ORTAM GERİLDİ
İYİ Partililerin kadına tepki göstermesiyle birlikte bir anda ortam gerildi. İYİ Partilerinin tepkisine rağmen pankartını indirmeyen kadın, daha meydana gelmeyen Akşener’e tepkisini göstermeye devam etti. Polisin araya girmesiyle birlikte gerginlik güçlükle engellenirken, dayısının torununun Şehit düştüğünü belirten kadın, “Benim dayımın torunu, gencecik delikanlı vatan için Şehit oldu. Bu ülke şehitler verirken bunlar ne yapmak istiyor” diye konuştu. 

İYİ PARTİLİLER, GAZETECİLERE "NE ÇEKİYORSUNUZ" DEDİ!
Polisin olayı yatıştırmaya çalıştığı o anlarda İYİ Partililer ile basın mensupları arasında ‘ne çekiyorsunuz’ tartışması başladı. Basın kartlarını gösteren gazeteciler “Burada bir tepki var, biz de işimizi yapıyoruz” dedi. Bir kez daha polisin araya girmesiyle gerginlik önlendi.

v6-5v5-5v4-8v3-7v2-9v1-9