Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, özel kalem müdürü olarak, yıllardır Katlı Pazar yeri Medine mescidinde müezzinlik yapan ve son olarak Havuzlu Çarşı mescidine imam olan İlyas Çetinnar’ı görevlendirdi. Müezzin Çetinnar görevine başladı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, rektörlüğünü yaptığı  Sakarya Üniversitesi’nde kadrosunu oluşturmaya devam ediyor.

Medyabar'ın haberine göre, Rektör Hamza Al son olarak uzun yıllar Katlı Pazar yeri Medine mescidinde müezzinlik yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl Havuzlu Çarşı mescidi imamlığına atanan  İlyas Çetinnar’ı özel kalem müdürü olarak görevlendirdi.

 Sakarya Üniversitesinin resmi internet sitesinde de yer alan görevlendirme ile Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’ın özel kalem müdürü olarak görevlendirdiği İlyas Çetinnar’ın bazı okullarda da öğretmenlik yaptığı öğrenildi.

Pasifik Okyanusu'nda yeni bir ada doğdu Pasifik Okyanusu'nda yeni bir ada doğdu

Rektör Al’ın müezzini özel kalem müdürü yapması üniversitede de ilgiyle karşılandı.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan ve aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü'de Temel İslam Bilimleri Kiraat Anabilim Dalında doktorası devam eden Çetinnar, Sakarya İmam Hatipliler Derneği'nin (SİMDER) genç oluşumu Genç SİMDER ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği genç oluşumu Genç ÖNDER'in Sakarya başkanlığını da yürütüyor.