Hüseyin Cumalı’nın haberi

Sakarya’nın önemli kurumlarından biri olan Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Tüzük gereği mevcut Başkan Ertuğrul Kocacık’ın bir kez daha aday olamadığı kongre önümüzdeki 28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak. Ekonomi dünyasının yakından izlediği kongre öncesinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdinç Atalay ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ahmet Çekiç’in kesin aday olması beklenirken, her iki adayda şu ana kadar listelerini açıklamaktan çekiniyor. 

Eski yıllarda listelerin şu ana kadar açıklandığını anımsatan sektörün ileri gelenleri ise, “Üç yılda bir yapılan kongrelerde listeler şimdiye kadar kesin açıklanırdı. İlk kez seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen adaylar listelerini kamuoyuyla paylaşmadı. Acaba bunun nedeni nedir! Adaylar tarafından özellikle teklif götürülen bazı isimler görev yerlerini mi beğenmedi! Yoksa listede olmak mı istemedi! Yoksa iki aday örgütlenemedi mi! Veya bazı isimler yerlerini mi beğenmiyor! Yoksa her isme de sıcak mı bakılmıyor! ” yorumunda bulundu.

Her iki adayın halen listelerini açıklayamaması tepki ve soru işaretine neden olurken, adayların başkan seçildikleri takdirde ne gibi projeleri hayata geçireceği de yine merak konusu oldu.

Öte yandan fısıltı gazetelerinin manşetlerini sürpriz bir listenin de son anda yapılabileceği ve üç listenin yarışma ihtimalinin yüksek olabileceği süsledi. Üç listenin çıkması halinde seçim sonuçlarının 3+2+2 gibi bir tabloyla karşı karşıya kalınabileceği ve farklı bir konsorsiyum yönetimin de çıkabileceği camiada yankı buldu.