Halk54 Haber Merkezi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri aranan şahıslarla ilgili yoğun çalışma yaptı. Kurban Bayramı öncesi, sırası ve sonrasında haklarında yakalama ve hapis cezası bulunan 4 şahsı şehir merkezinde yapılan 4 ayrı ve seri baskınla ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile Narkotik Şube Müdürlüğü (NARKOTİM) ekipleri hakkında Kaçakçılık ve Yağma suçundan  toplamda 38 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.Ç. isimli şahsın izini sürdü. Yapılan çalışma sonrasında adresi belirlenen şahsın bulunduğu ikametgaha çevre güvenliği alındıktan sonra baskın düzenledi. Karşısında polisi gören Y.Ç. kısa süreli şoktan sonra teslim oldu.

Çalışmasını sürdüren ekipler bu kez de uyuşturucu madde kullanmak suçundan hakkında 2 yıl 1 ay  kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.A.’nın bulunduğu adresi tespit etti. Fiziki takibini tamamlayan polis operasyon düğmesine bastı. Karşısında polisi gören M.A. teslim oldu. Dişi Hint Keneviri ekmek suçundan hakkında 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.A. da düzenlenen baskınla yakalandı.

Uyuşturucuya adeta savaş açan ve bu yönde aralıksız çalışmasını sürdüren polisin bir başka adresi ise uyuşturucu madde kullanmak suçundan hakkında 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.G. isimli şahıs oldu. Şahsın bulunduğu adresi tespit eden ekipler alınan çevre emniyeti sonrasında C.G. isimli şahsı da gözaltına aldı. Gözaltına alınan 4 şüpheli sağlık kontrolü sonrasında emniyete getirilerek adli makamlara teslim edilmek üzere haklarında yasal işlem yapıldı.