Akyazı Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 13 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısı öncesinde bir aylık çalışmaları içeren video gösterimi gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Kahramanmaraş ilimizde depremzede vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere temin ettiğimiz 30 adet konteynerimizin kurulumunu tamamladık. Adapazarı Belediyesi ile birlikte 100 adet konteynerin olduğu bir alan oluşturmuş olduk” dedi.

Asfalt çalışmalarına Osmanbey Mahallesinde devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Çalışmalarımıza ara vermeden mahallelerimizi asfalt ile buluşturmaya devam edeceğiz. Akyazı Belediyesi tarihinin ilk yağmursuyu hattı ihalesini de yine bu dönemde yaptık ve çalışmalara başladık. İnönü Mahallemizden başlattığımız bu çalışmanın 7 bin 200 metre uzunluğunda olacak ve ihale bedeli ise 8 milyon 200 bin lira. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. Başkan Soykan’ın konuşmasının ardından MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Çetin gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi.

Gündem dışı konuşmanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlanırken, 13 madde oylanarak karara bağlandı. Gündemin 11’inci maddesinde yaklaşık 70 milyon liralık bedeli ile Akyazı tarihinin en büyük projesi olan spor kompleksinin ismi oy birliği ile alınan karar ile ‘Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi’ oldu. Kararın ardından Belediye Başkanı Bilal Soykan meclis üyelerine teşekkür etti.

Başkan Kılıç: Erenler'in ilk kütüphanesini gençler çok beğenecek Başkan Kılıç: Erenler'in ilk kütüphanesini gençler çok beğenecek

Meclis gündeminin dördüncü maddesinde gerçekleştirilen oylama ile encümen üyeliklerine Mustafa Birincioğlu ve Uğur Kılıçoğlu seçildi. Meclisin 5’inci maddesinde ise imar komisyonu üyeliklerine; Meryem Sağlam, Mustafa Karahasan, Abdulkadir Yıldırım, Cevdet Kazan ve Ergün Öztürk seçildi. Gündemin 6’ncı maddesinde yapılan oylama ile plan ve bütçe komisyonu üyeliklerine de Sait Beşir, Özgür Özmen, Yılmaz Taşdelen, Meryem Sağlam ve İksan Özcan seçildi.

thumbnail_11-45thumbnail_10-64thumbnail_9-100thumbnail_6-205thumbnail_3-335thumbnail_1-688