Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi yani ana sınıflarında verilen ücretsiz yemeğin kaldırılmasıyla ilgili kararı  il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Bakanlığın kararında ilköğretim okullarındaki ana okullarında okul öncesi  eğitim görecek ana okullarına giden 5-6 yaş grubundaki öğrencileri verilen ücretsiz yemek uygulamasının bu yıl yapılmayacağı belirtildi.  Milli Eğitim Bakanlığının bu kararı okul müdürlüklerine tebliğ edildi. Okul idareleri de eğitim ve öğretim döneminin ilk günü  bakanlığın bu kararını öğrenci velilerine  bildirilecek.

Ferizli MYO Akademik Kurulu toplandı Ferizli MYO Akademik Kurulu toplandı

 Çocukları ana okuluna giren veliler çocuklarının beslenme  ihtiyaçlarını okul çantalarında bulunduracakları beslenme çantalarıyla karşılayacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığının bu kararının ilimizde okul öncesi eğitim gören bulunan yaklaşık 35 bin okul öncesi öğrenciyi etkileyecek.

Ücretsiz yemek uygulamasına sadece 11 ili kapsayan deprem bölgesinde devam edileceği belirtildi.

Millî Eğitim Bakanlığı, 2022- 2023 eğitim öğretim döneminin ikinci yarı yılının başladığı 6 Şubat tarihi itibarıyla 5 milyon öğrenci için kademeli olarak ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçirmişti.

medyabar