Sosyal medyada tek kelimelik tweet akımı ( #OneWordTweet) başlatıldı. 'One Word Challenge' olarak isimlendirilen akım ile ilgili halk54.com sokakta vatandaşlara ne yazardınız diye sordu. Vatandaşlar, adalet, eğitim, zam mülteci, yazarız” diye cevap verdiler.

Nurettin Eryılmaz / Fuat Koçer

Tüm dünyada hızla büyüyen Twitter tek kelime akımı (OneWordTweet), Türkiye'de de kullanıcıların gözünden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadaki "tek kelime akımı"na "Türkiye" paylaşımıyla katıldı. Erdoğan'ın tweetini alıntı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "zam" paylaşımı yapıp akıma katılmış oldu.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Sevindik'in acı günü Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Sevindik'in acı günü

Sokakta tek kelime akım için vatandaşlar düşüncelerini mikrofona konuşurken konu hükümetin eğitim, adalet, ekonomi, mülteci konusuna dönerek vatandaşlar arasında karşılıklı tartışma yaşandı. Ak Parti politikalarını savunan yaşlı bir adam geçmişte çok sıkıntılar çektirdiler deyinde ortam tek kelimelik akımdan sert tartışma ortamına döndü.

Halk54.com her gün Sakaryalılar tarafından ilgi ile izlenen sokak röportajları gündeme dair soruları vatandaşlara yönelterek gerçekleşen program çekimleri vatandaşların sükûnet içinde fikirlerini beyan etmeleriyle normal olarak tamamlandı.