On binlerce can kaybının yaşandığı depremler sonrasında uzmanlardan uyarılar gelirken Jeoloji Mühendisleri Odası’nın raporuna göre, depreme karşı en riskli okullara ev sahipliği yapan şehirler arasında Sakarya ikinci sırada yer aldı.

Özellikle yüksek katlı binalara sahip Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulları dikkat çekerken Sakarya’daki sayıları oldukça fazla olan özel okulların da depreme dayanıklılığı veliler tarafından merak ediliyor.

Özel okulların deprem performans analizlerini merak eden veliler okul yetkililerinden bilgi talep ederken durumu geçiştiren cevaplar velilerin kafasındaki o soruya cevap olamıyor.

Sakarya'da şap hastalığında ikinci vaka tespit edildi!  Sakarya'da şap hastalığında ikinci vaka tespit edildi! 

Özel okullardaki son durumla ilgili Medyabar'a açıklama yapan Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve SATSO 29. Meslek Komitesi (Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri) Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız, SATSO ve Sakarya Üniversitesi ile iş birliği ile tüm okulların kontrol edileceğini ifade etti.

Taçyıldız, "Öğrencilerimiz için her zaman en iyisini istiyoruz. Velilerimiz aklında hiçbir soru işareti ve kalmasın. Sakarya’daki tüm özel okullarımıza en kısa zamanda deprem dayanıklılık testi yapılacak” dedi. 

Öte yandan Taçyıldız'ın "En kısa zamanda" sözünün velileri ne kadar tatmin edeceği ise merak konusu!