Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Ethem Sancak hakkındaki nitelikli dolandırıcı sözlerini canlı yayında tekrarladı. Özkoç, Ethem Sancak'a yüklenerek TV264 ekranlarında kendisini tartışmaya çağırdı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TV264 ekranlarında yayınlanan Gazeteciler Soruyor programında Ethem Sancak’ı hedef aldı. 2021 yılında meclis kürsüsünden Ethem Sancak için ''Nitelikli dolandırıcı'' sözünü programda tekrarlayan Özkoç, Ethem Sancak'a meydan okudu. Sancak'a seslenen Özkoç, kendisini TV264 ekranlarında karşılıklı tartışmaya davet etti.

Özkoç Sancak'ın o dönemin kuru ile BMC'yi 360 milyon dolara arsa fiyatına satın aldığını sonra Katar'ıda 300 milyon doları da ortak ederek bir buçuk ay içerisinde zararını çıkarttığını söyledi. Özkoç, Tank Palet Fabrikası'nın kendisine kiralanmadığını 25 yıllığına bedava verildiği iddiasını da yeniledi.

Jüpiter'in en net fotoğraflarından biri yayınlandı Jüpiter'in en net fotoğraflarından biri yayınlandı

DENİZ KENARINDAKİ İKİ MİLYON METREKARE ARAZİYİ BEDAVA VERDİLER!

Gazeteciler Soruyor programında Sancak'a eleştirilerini devam ettiren Özkoç, '' Ethem Sancak bu kente yatırım yapacağım dedi. Ethem Sancak'a diyorlar ki sen TMSF'ye düşen BMC şirketini satın al diyorlar. Sancak'ta o zaman 360 milyon dolara satın alıyor. Arsa fiyatına. Sonra Katar'ı 300 milyon dolarla ortak etti. Bir buçuk ay içerisinde zararını çıkarttı. Benim fabrika yapmam için bana bir arazi verin dedi. Sonra Karasu ilçesinin deniz kenarındaki iki milyon metre kara araziyi bedava verdiler. Sonra bunun 500 dönüm arazinin kamulaştırması lazım dedi. Sonra kendisine tahsis etti. Sonra bunun altyapı bedeli var dedi ve devlet yaptı. Sonra Cumhurbaşkanı 18 ay içinde ilk tank üretilecek dedi.

ARADAN 40 AY GEÇTİ TANK VAR MI?

Ama Sancak benim 18 ay içinde ilk tankı üretebilmem için bana fabrika lazım benim fabrikam yok dedi. Sonra en önemli fabrikalardan biri olan Tank Palet fabrikasını 25 yıllığına bedava veriyorlar.  Ne oldu iflas etmiş bir şirketin içi dolduruldu. Aradan 18 ay geçti tank var mı? 30 ay geçti tank var mı 40 ay geçti tank var mı? yok! Peki Ethem Sancak nerede? O da yok!'' dedi.

'ARSADA YAPILAN YATIRIMLAR SÖKÜLMEYE BAŞLANDI SAKARYA'DAN ÇIT ÇIKTI MI?'

Arsa'da yapılan yatırımlar sökülmeye başlandı mı başlandı. Peki Sakarya'dan çıt çıktı mı? Tankl Palet Fabrikası gittiğinde de çıt çıkmıyordu. Şemsiyeli Park'ta yağmur altında biz eylem yaptık.  Sakarya'nın menfaati olan her konu da CHP tavır koymuştur. 

ETHEM SANCAK'I TV264'E DAVET ETTİ!

Özkoç, Ethem Sancak'a seslenerek; ''Ethem beye sesleniyorum tv264'deyim. TV264 senle beni yan yana gelelim bütün Türkiye bizi yerel bir televizyon kanalında izleme fırsatı yakalasın.'' dedi.