CHP Pamukova lçe olağan kongresi gerçekleşti. Pamukova Atatürk Kültür Merkezinde yapılan kongrede mevcut başkan Fikret Uysal yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Pamukova Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

CHP İl Başkanı Cengiz Çiçek ve Milletvekili Ayça Taşkent’in konuşmalarının ardından mevcut İlçe Başkan adayı Fikret Uysal ve başkan adayı Onur Serdar Katırcı delegelerin oyunu alabilmek için bir konuşma yaptılar. 
Konuşmaların ardından oylama da 65 delegeden 48 delegenin oyunu CHP İlçe Başkanı Fikret Uysal alırken, başkan adayı Onur Serdar Katırcı 13 oy aldı, 4 delege ise oy kullanmadı. 

Pamukova CHP tarihinde ilk defa iki adaylı kongre yapılırken, delegelerin ve partililerin yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. 

Delegelerin çoğunluğunun oyunu alan Fikret Uysal tekrar İlçe Başkanı olarak seçildi. 

CHP'de Oğuz Can Curoğlu resmen adaylığını açıkladı CHP'de Oğuz Can Curoğlu resmen adaylığını açıkladı

Kongreye beklenen den daha fazla katılım olurken, Pamukova Atatürk Kültür Merkezi salonu doldu. Kongreye, CHP Milletvekili Ayça Taşkent, CHP İl Başkanı Cengiz Çiçek, İl yöneticileri, CHP İlçe Başkanları, İlçede bulunan siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtaralar, partililer ve delegeler katıldı.

qwq18qwq15qwq16qwq14qwq13