Pamukova da bir ilk yaşandı ve Ece Söyler 24 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için CHP den Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu, Pamukova Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatına yaptı.

Geçtiğimiz hafta CHP Pamukova İlçe Yönetiminden adaylık başvurusu için istifa eden Ece Söyler, Pamukova İlçe Teşkilatına gelerek adaylık başvuru evraklarını CHP İlçe Başkanı Fikret Uysal’a teslim etti.

Başkan Rahmi Şengül'den teşekkür Başkan Rahmi Şengül'den teşekkür

CHP İlçe Yönetimi ve partililerin katıldığı başvuru programı sonrası açıklama yapan Ece Söyler, “ 30 Ağustos 2023 tarihinde yapılan İlçe Kongresi sonrasında seçildiğim İlçe yönetim kurulu üyeliğinden 30 Kasım 2023 tarihinde istifa ettim. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partimden Belediye Başkan aday adayı olmak için bu gün İlçe Başkanlığımıza başvurumu yaptım. 
89 yıl önce bugün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarına şükranlarımı sunuyor, partim ve Pamukova’mıza adına hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.

Ece Söyler, yaptığı Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu ile Pamukova tarihinde, Belediye Başkanlığı aday adaylığına başvuran ilk kadın aday oldu.