İstanbul İstiklal Caddesi'nde düzenlenen 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı hain saldırıda yaralanan Sakaryalı Hakan Cır ve eşi yaşadıkları dehşet dolu anları anlattı. 

İstanbul İstiklal Caddesi'nde dün saat 16.13 sıralarında, beton saksıya bitişik banka bırakılan bomba, ikisi çocuk altı vatandaşımızın hayatını kaybetmesine  81 kişinin ise yaralanmasına neden oldu.

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaralanan 81 kişiden 55’i tedavileri tamamlanarak taburcu oldu. 5’i yoğun bakımda olmak üzere, 26 hastanın tedavisi devam ediyor.

Öte yandan patlamada Sakaryalı kuaför Hakan Cır ve eşi de yaralandı. Cır'ın tedavisi hastanede devam ediyor.

Cır'ın yüzünden yaralanan eşi yaşadıkları dehşeti şöyle anlattı: "Ailecek gezmek için İstanbul'a geldik. İstiklal Caddesi'ne gittik. 'Gezelim beraber' dedik. 10-15 dakika geçmedi bende oradaki bankta oturuyordum. Tam arkamızdaki bankta patlama oldu. Ben yüzümden yaralandım. Eşimin yüzü kan revan içindeydi. Yere yığıldı. Ucuz atlattık.  Bombayla arasında bir metre yok. Gerçekten mucize."

Sakaryalı ailenin olay sırasında yanlarında olan yakını ise; "Kucağımda torunum vardı. 4 yaşında. Onu tuttum. Koşuyorum. Arkama hiç bakmıyorum. Bizi hemen bir mağazaya aldılar"dedi. 

Screenshot_94Screenshot_93Screenshot_92Screenshot_91

Limanda özel şirkette çalışan 40 personel işsiz kaldı Limanda özel şirkette çalışan 40 personel işsiz kaldı