Alaağaçspor esti geçti Alaağaçspor esti geçti

Sakaryaspor'un Altay ile karşı karşıya geldiği ve tartışmalı hakem kararlarının ardından 3-1 mağlup olduğu müsabaka sonrası Kulüp başkanı Cumhur Genç ve Sakaryaspor kulübü resmi sosyal medya hesaplarından '' Hırsız Var'' başlığı ile tepkilerini dile getirmişti. Bu açıklamanın ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilen Başkan Cumhur Genç'in cezası belli oldu. PFDK'nın kararına göre başkan Genç'e toplam 220 Bin TL Ceza verildi.

İŞTE O KARAR

4- SAKARYASPOR A.Ş.’nin, 03.04.2023 tarihinde oynanan ALTAY-SAKARYASPOR A.Ş. Spor Toto 1. Lig müsabakasında, Kulüp sosyal medya hesabından müsabaka sonrası yapılan paylaşımda yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamalar nedeniyle FDT’nin 38/3. maddesi uyarınca 110.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılması,

SAKARYASPOR A.Ş. başkanı CUMHUR GENÇ’in, Kulüp sosyal medya hesabından müsabaka sonrası yapılan paylaşımda yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında Açıklamalar nedeniyle FDT’nin 38/3. ve 38/2. maddeleri uyarınca 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.