TV 264 ekranlarına her Cuma akşamı canlı yayınla saat 21.00’de gelen Gazeteciler Soruyor’da gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı bu kez PSB Anatolia Uluslararası Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Fuarı konuştu. Her yıl sektörün kalbinin attığı fuara bu yılda büyük bir ilgi olduğunu belirten gazeteciler, “Sakarya süs bitkiciliği ve anlamında sektörün üssü haline geldi. Sakarya süs bitkiciliği ve anlamında sektörün üssü haline geldi” dedi. 

Fuarın festival olarak başladığını anımsatan gazeteci Hüseyin Cumalı, “Festival olarak başlayan ve uluslararası fuar statüsü kazanan PSB Anatolia’nın bu günlere gelmesinde SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un büyük emeği var.  Başkan Altuğ festival günlerinden bu güne fuara sahip çıktı. Ayrıca fuarın uluslararası olmasında yine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ciddi emeği ve mücadelesi var. Ekrem başkan fuara tam destek verdi. Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman ise fuarın zaten kalbi” dedi.

Başkan Yüce: “İtfaiye teşkilatımızı güçlendirecek yeni yatırımları hayata geçiriyoruz” Başkan Yüce: “İtfaiye teşkilatımızı güçlendirecek yeni yatırımları hayata geçiriyoruz”

FUAR HAKKINDA 
Kırkpınar'daki 60 bin metrekarelik fuar alanında 230 firma, 24 belediye ve diğer kuruluşlar ürünlerini sergilediği özel alanlarını ilgi çekici dokunuşlarla hazırladı. Fuara yurt içinden ve dünyadaki onlarca ülkeden 40 bine yakın ziyaretçi bekleniyor. Henüz şimdiden Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri, Avrupa ve Balkanlar bölgesinden 20 farklı ülke alım için akredite oluşturdu. Organizasyonun en dikkat çekici bölümünün ise TMMOB Peyzaj Mimarları Odası iş birliğiyle yapılacak PMOGENÇ Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması olacak. Bu yarışmada ilgili bölümlerde öğrenim gören öğrenciler tasarım ve uygulamalarıyla şampiyonluk için yarışacak. Fuar ilk kez bu yıl "Uluslararası İhtisas Fuarı" unvanıyla gerçekleştiriliyor ve yerli üretimi, yerli üreticiyi uluslararası pazara taşımayı hedefliyor. İç pazarda 16 kentten 24 belediyenin de ürünlerini sergilediği fuar 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.