Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği yazılı bir açıklama yaparak “Mesele vatansa gerisi teferruattır” distüriyle hareket edilerek püskürtülen darbe girişiminin bir daha ülkemizde olmayacağını tüm cihanın gördüğünü belirterek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.

Bakan Kasapoğlu'ndan Sakarya'da koordinasyon toplantısı Bakan Kasapoğlu'ndan Sakarya'da koordinasyon toplantısı

Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği kısa adı Sakarya GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bekdemir 6 yıl önce ülkede kaos çıkarıp vatanı parçalamak, halkın egemenliğine darbe vurmaya yeltenen vatansızlara milletin gereken cevabı verdiğini belirterek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.

Başkan Bekdemir, derdi vatan-millet olan herkesin her şartta teyakkuzda olması gerektiğini anımsatarak, “Ülkemizin bekası için dimdik ayakta olmak durumundayız. Ülkemizin refahı ve huzuru için çalışmaya daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Biz bir olup mücadele ettikçe gelebilecek her türlü saldırıyı bertaraf ederiz” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçtiğini anımsatan Başkan Zafer Bekdemir, “Vatansızlara karşı vatanperver aziz milletimizin zaferini artık Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anıyoruz. Bir karış vatan toprağını vermemek için canı pahasına mücadele eden şehitlerimize, gazilerimize bu önemli günde bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuş vatan toprağına göz dikenlerle mücadelemiz dün olduğu gibi ilelebet sürecek. Bizler üzerimize düşen görevleri layıkıyla yaparak, kirli elleri ülkemizin üzerinden uzak tutmak durumundayız” dedi.

Başkan Bekdemir, “Bilimde, sanayide, ekonomide velhasıl her alanda çok çalışmak zorundayız.  Daha çok üretip daha çok katma değer sağlamalıyız. Dün cephede vatanımıza karşı saldırı da bulunanlar belli periyotlarda ekonomik saldırı denediler. Yarın bu saldırıların şekli, boyutu farklı olabilir. Derdi vatan-millet olan bizler teyakkuzda olacağız. Ülkemizi, demokrasimizi, egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu gerçeğini koruyacağız. Bu vesileyle başta ülkemizin kurucu banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.