Nurettin Eryılmaz

6 Şubata Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremle 11 il etkilenmiş, 44 binin üzerinde kişi hayatını kaybetmiş, 75 binin üzerinde kişi yaralanmış ve binlerce kişi yıkılan konutların ardından sokakta kalmış, okullar yıkılmış ya da hasar görmüştü.

Deprem bölgesi Hatay’da görevlendirilen Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı yanına bu sabah Sakarya’dan 46 kişi daha Hatay'a görev için gittiler. Çadır kentlerde eğitim öğretimin aksamadan sürdürülmesi için hazıklık çalışlarını yapacaklalar.

Deprem bölgesinde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan çeşitli branşlarda öğretmenler Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle ulaşımlarını sağlıyor. Bölgeye giderek görev alarak depremzede çocukların yaşama tutunması için çadır ve eğitim alacakları mekânların oluşturularak eğitim öğretim çakışmalarına anasınıfı olsun ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik çalışma yapacak. İdareci ve yönetici 46 kişi Hatay'a gitmek üzere bu sabah erken saatlerde yola çıktılar.

‘Açıklama yapsın’ demişti.. Tantan’dan Bahçeli’ye HÜDAPAR yanıtı ‘Açıklama yapsın’ demişti.. Tantan’dan Bahçeli’ye HÜDAPAR yanıtı