31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için hazırlıklar sürerken belediye meclis üyesi sayıları da merak ediliyordu.

Siyasi partiler seçim takvimi doğrultusunda çalışmalarına devam ederken seçim günü de yaklaşıyor. 31 Mart'ta milyonlarca vatandaş sandık başına giderek oy kullanacak.

Sakarya'da da oy kullanacak olan vatandaşlar seçim öncesinde muhtar, ilçe belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ve büyükşehir belediye başkan adaylarını yakından tanımaya çalışıyor.

Yerel seçimlerde belediye başkanlığı aday olacak kişilerin listesinin 20 Şubat'a kadar YSK'ya teslim edilmesi gerekirken ilçe belediyelerinde kaç meclis üyesi seçileceği de merak ediliyor.

Sakarya genelinde toplam 324 meclis üyesi seçilecek. En çok meclis üyesi seçilecek ilçe ise 37 üye ile Adapazarı olurken en az üye Taraklı'da seçilecek.

İŞTE İLÇE İLÇE MECLİS ÜYESİ SAYILARI

SYKD’nin Ramazan Bayramı programına yoğun ilgi SYKD’nin Ramazan Bayramı programına yoğun ilgi

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde oy kullanacak Sakaryalılar tarafından Adapazarı'nda 37, Serdivan'da 31, Erenler'de 25, Arifiye'de 25, Hendek'te 25, Karasu'da 25, Geyve'de 25, Akyazı'da 25, Ferizli'de 15, Sapanca'da 15, Kaynarca'da 15, Kocaali'de 15, Pamukova'da 15, Karapürçek'te 11, Söğütlü'de 11 ve Taraklı'da 9 meclis üyesi seçilecek.