Edinilen bilgiye göre, 13 Şubat'ta Adapazarı ilçesi Doğancılar Mahallesi’nde ikamet eden 53 yaşındaki Leyla Demir, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, eşinin kendisini darp ettiğini ve öldüreceğini söyleyerek yardım istedi. İhbarı alan Adapazarı Jandarma Komutanlığı ekipleri, kadının yaşadığı eve gitti. Demir'in eşinin ekiplere tartıştıklarını ve karısının evi terk ettiğini söylediği öğrenildi. Leyla Demir’in telefon sinyalini takip eden ekipler, telefonunu ve başörtüsünü evlerinin yakınındaki Sakarya Nehri'nin kenarında buldu.

Sırra kadem basan kadın için AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve sivil toplum kuruluşları, günlerdir Sakarya Nehri’nde havadan, karadan, su altı ve üstünde çalışma yürüttü. Devam eden çalışmalar neticesinde Demir’in cansız bedeni, telefonu ve başörtüsünün bulunduğu bölgenin yaklaşık 17 kilometre uzaklığında bulunan bir taş ocağı mevkiinde bulundu. 

Öte yandan, cansız bedeni nehirde bulunan kadının ihbarı sonrasında gözaltına alınan eşi Ş.D. ise alınan ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Gaza bastı, motosiklet şahlandı! O anlar kamerada Gaza bastı, motosiklet şahlandı! O anlar kamerada

16 gün sonra Sakarya Nehri'nde cansız bedeni bulunan 53 yaşındaki Leyla Demir olayında yeni bir gelişme yaşandı. Kadının eşi Ş.D. ile oğlu U.D., savcılık tarafından tekrar gözaltına alındı.

Konuya ilişkin soruşturma sürüyor.

A W151360 11A W151360 10