Meteoroloji ve AFAD'ın ardından bir uyarı da Sakarya Valiliği'nden geldi. Valilik, yağışa karşı vatandaşlara dikkatli olunması çağrısında bulundu. 

HALK54
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'da Sakarya dahil 4 il için sağanak uyarısında bulundu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da yarın etkili olması beklenen çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış nedeniyle Sakarya için 'Turuncu' alarm verdi. 

Meteoroloji ve AFAD'ın ardından bir uyarı da Sakarya Valiliği'nden geldi. Sakarya Valiliği, Meteoroloji'nin verilerini paylaşarak, Sakaryalılara şiddetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Valilik, vatandaşları olumsuz hava şartları nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

Valilik'ten yapılan uyarı şu şekilde:

Tatil gününde açanlar o belgeyi almak zorunda! Tatil gününde açanlar o belgeyi almak zorunda!

"İlimizde bu gece geç saatlerden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (55-110 kg/m2) olması beklendiğinden, Meydana gelebilecek; "sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar" gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

fdlklhxxkaaseqm