Hüseyin Cumalı’nın haberi

SKANDALLAR SERİSİ
Akyazı’da her yıl düzenlenen Acelle Yaylası Kadırga Şenlikleri’nin bu yıl 33'üncüsü büyük coşkuyla yapıldı. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın yanı sıra vatandaşlar da horon teperek eğlendi. Şenliklerin bittiği anda ise Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz, “Bir etkinlikten daha yüzümüzün akıyla… Basına para yok, emek hırsızlığı yok, yandaş kayırma yok, hayal satma yok…Eldeki sınırlı imkanlara rağmen, azimle özveriyle, inançla, ekip halinde çalışma var, başarı var…Katılamasam da emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürler…Tebrikler REİS Bilal Soykan” paylaşımıyla büyük bir skandala imza attı.

HANGİ BELEDİYE BAŞKANI HAYAL SATIYOR!
Sakarya basınının büyük tepkisini alan bu paylaşımla birlikte Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz’ın, “emek hırsızlığı yok, yandaş kayırma yok, hayal satma yok” sözleriyle Cumhur İttifakı’nda hangi belediye başkanlarının “emek hırsızı ve hayal sattığı” sorgulanmaya başladı. Bu iki skandalla birlikte Sakarya sallanırken bu kez de Akyazı Belediyesi ile Hanyatak Mahallesi Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen şenlikte devlet erkanı ile protokol üyelerinin ağırlandığı binanın kaçak olduğu ileri sürüldü. 

DEVLET ERKANINI O BİNADA
Üzerinde “Akyazı Belediyesi Hanyatak Mahallesi Acelle Yaylası Sosyal Tesisleri” tabelası bulunan binanın 07 Temmuz 2020 tarihinde Sakarya Valiliği tarafından mühürlenmesi için resmi yazı yazıldığı ve Akyazı Belediyesi’nin aynı gün bu binayı mühürlediği belirlendi. Ancak 2 yıl önce mühürlenen o binada 2 yıl sonra Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, MYK Üyeleri Nur Tuğba Aktay, Bülent Maşaoğlu ve MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve MHP kurmaylarını ağırladı.

Baş döndüren skandallar serisiyle Sakarya sarsılırken, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan makamını AK Partili başkan vekili Mustafa Birincioğlu’na bırakıp yıllık izne çıktı. Başkan Bilal Soykan’ın böyle bir zamanda izne çıkmasıyla birlikte bazı sorular gündeme geldi. Başkan Soykan’ın cevaplaması gereken sorulardan mı kaçtığı siyasi kulislerde konuşulurken, kaçak olduğu ileri sürülen binayla ilgili ne açıklama yapacağı ise kamuoyunda büyük bir merakla bekleniyor.