HALK54.COM
Hüseyin Cumalı / Özel Haber

İLK ANDAN İTİBAREN
İstanbul’dan Sakarya’daki ailesinin yanına gelen ve bindiği yolcu minibüsünde önce darp edilip sonra elleri plastik kelepçeyle bağlanıp cinsel tacize maruz kalan üniversite öğrencisi Merve K.’ye devletin olayın en başından beri sahip çıktığını belirten Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olayın hemen ardından genç kızın sağlık durumuyla ilgilendiğini belirtti.  

EŞİYLE ZİYARET ETTİ
Genç kızın taburcu olduktan sonra uzmanlar aracıyla psikolojik destek verdiklerini belirten Vali Kaldırım ardından eşiyle birlikte aileyi evlerinde ziyaret ettiğini belirtti. Yaşanan olayı her yönüyle hassasiyet içinde ve yakından takip ettiklerini Vali Kaldırım, “Her anlamda kızımızın ve ailesinin yanındayız” dedi.

O tacizci birde arsız çıktı! O tacizci birde arsız çıktı!

O FİLMLER SÖKÜLECEK
Yaşanan olay sonrasında kamuoyunda toplu taşıma araçlarının camlarına takılan siyah filmlerle ilgili Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş’a gerekli talimatı veren Vali Kaldırım, toplu taşıma araçlarınızdaki siyah filmlerin sökülmesi için gerekli çalışmanın çok acil yapılmasını istedi. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nü de toplu taşıma araçlarının camlarındaki filmlerin denetlenmesi için talimat veren vali Kaldırım, konuyla ilgili sıkı çalışma yapılmasını istedi.

33c9dbc6-02b7-497e-804f-f5b0fcfe31db