HALK54.COM
Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı yerel gazeteleri de vurdu.

YEREL GAZETE FİYATLARINA ZAM GELDİ
Sakarya genelinde basılı olarak yayın hayatına devam eden yerel gazeteler, artan maliyetler nedeniyle zorunlu olarak gazete fiyatlarına yüzde 100 oranında zam yaptı.

1.5 TL'DEN 3 TL'YE ÇIKTI!
Zam dalgasından nasibini alan yerel gazetelerin satış fiyatı, bugünden itibaren 1.5 TL'den 3 TL'ye çıktı. Bugünden itibaren geçerli şehirde yayın yapan 7 yerel gazete, artık 3 TL'den satılacak.

Sakarya'da şu an itibariyle Adapazarı Akşam Haberleri, Adapostası, Bizim Sakarya, Sakarya Yenigün, Sakarya Yenihaber, Söz Sakarya ve Yeni Sakarya olmak üzere toplam 7 gazete günlük olarak okuyucuları ile buluşuyor.

GAZETE FİYATLARINA ZAM HABERİNİ BÖYLE DUYURDULAR!
Öte yandan yerel gazeteler, yapılan zamla ilgili gazetele manşetlerinde şu açıklamaları yayınladı:

Merkez Bankası tarih verdi! Dijital Türk Lirası geliyor Merkez Bankası tarih verdi! Dijital Türk Lirası geliyor

Bizim Sakarya Gazetesi:
ZORUNLU FİYAT ARTIŞI

Tüm halkımızın bildiği gibi yüksek enflasyon ve dövizdeki artış, ülkemizdeki ekonomik dengeleri altüst etmiştir. Buna bağlı olarak; kağıt, baskı, kırtasiye, dağıtım gibi temel giderlerin döviz kuru üzerinden karşılandığı basın dünyası, çok ağır  yüklerin altına girmiştir. Ekonomik dengeler ve bilançolar tümüyle bozulmuştur.

Bu nedenle 1 Ocak 2002'den bu yana 150 kuruş olan gazetemizin satış fiyatını 3 TL'ye yükseltmek zorunda kaldık. Okurlarımızın zorunluluktan kaynaklanan bu fiyat artışını anlayışla karşılayacağına inanıyoruz. Saygılarımızla...

Sakarya Yenigün Gazetesi:
ZORUNLU ARTIŞ!

Yaşanan enflasyon karşısında gazetemizin artan masraflarını bir süredir karşılamak adına mücadelemiz sürüyordu. Ancak yeni yıla dah adım atmadan birçok girdi maliyetine yüksek oranda gelen zamlar ister istemez bizi de fiyat artışına zorladı. Bugün itibariyle gazetemizin satış fiyatını 3 lira yapmak zorunda kaldık. Bizi anlayışla karşılayacağınızı ve her gün yine gazetemizi alarak desteğinizi sürdüreceğiniz inancı ile yeni yılınız kutlu olsun.

Sakarya Yenihaber Gazetesi:
GAZETEMİZ YENİHABER ARTIK 3 TL!

Sevgili okuyucular, her gün artan fiyatlar, yaşanan ekonomik sıkıntılar kuşku yok ki gazete sektörünü de derinden etkiliyor. Her gün elinize alıp okuduğunuz gazetenin maliyeti oldukça yüksek oluyor. Maliyetlerin artmasıyla birlikte zorunlu olarak gazetemiz Yenihaber'in satış fiyatını bugünden itibaren 3 TL olarak belirledik. Yeni yılın ilk gününde yaptığımız bu durumu anlayışla karşılayacağınıza inanıyor, 2023'ün herkese sağlık, mutluluk getirmesini diliyoruz.

Söz Sakarya Gazetesi:
Artan maliyetler nedeniyle gazetesin Söz Sakarya, diğer yerel gazeteler gibi bugünden itibaren 3 liradan satılacak. Bilginize