Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik 'Gazi Turgut Aslan Operasyonu'nun Sakarya ayağında önemli bir gelişme yaşandı. FETÖ'nün finans kaynaklarına yönelik yurt genelinde başlatılan ve Sakarya'da da yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 şüpheliden 2'si tutuklandı. 

HALK54
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Siber Suçlarla Mücadele daire başkanlıkları ve İstihbarat Başkanlığı ile Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nın koordinasyonunda, FETÖ'nün güncel yapılanması, yeni eleman temini ve finans kaynaklarının deşifresine yönelik yürütülen 'Gazi Turgut Aslan Operasyonu'nda Sakarya'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Müdürlüğü ekiplerince 17 kişi gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmişti.

OPERASYONDA KARAR
Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan şüpheli 17 kişi adliyeye sevk edildi. 

17 ŞÜPHELİDEN 2'Sİ TUTUKLANDI
Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 12'si çıkarıldıkları mahkemece 'adli kontrol şartıyla' serbest bırakılırken, 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Lüks içinde yaşayan devre mülk dolandırıcılarının vurgununda ilk tespit: 9 milyon lira Lüks içinde yaşayan devre mülk dolandırıcılarının vurgununda ilk tespit: 9 milyon lira

Diğer 3 şüpheli ise savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.