Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı Kültür ve Medeniyet kampları ilk olarak Bitlis’te gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce gencin katılımı ile gerçekleştirilen kampa, Sakarya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı; Pamukova, Kaynarca, Kocaali ve Taraklı Gençlik Merkezi üyesi olan 40 genç katılım sağladı.

Türklerin Anadolu’ya açıldığı savaşlarda Atalarının şehit düştüğü ve birçok Selçuklu eserlerinin bulunduğu Bitlis’te gençlere ; Kaynarca Gençlik Merkezi Müdürü ve Gönüllü Gençlik Lideri öncülük etti.

Bitlis’in tarihi alanlarında incelemelerde bulunan gençler, Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Mağara evleri , Emir Bayındır Köprüsü, Ahlat sahili, Abdurrahman Gazi Türbesi, Tatvan sahili’ni gezen gençler tarihe yolculuk ettiler.

thumbnail_Kültür ve medeniyetler gezisi bitlis (7)thumbnail_Kültür ve medeniyetler gezisi bitlis (6)Kültür ve medeniyetler gezisi bitlis (5)Kültür ve medeniyetler gezisi bitlis (8)Kültür ve medeniyetler gezisi bitlis (4)Kültür ve medeniyetler gezisi bitlis (2)