En büyük arzusu ve ideali okul yaptırmak olan, yaşadığı dönemde maddi ve manevi desteğini ihtiyaç sahiplerinden ve öğrencilerden esirgemeyen, Neyyir Erbölükbaşı’nın 9 Mayıs 1995 yılındaki vefatının ardından, eğitim için bağışladığı Aralık Mahallesi’nde bulunan arsaya, 2009 yılında ailesi tarafından okul yaptırılarak hayırsever Neyyir Erbölükbaşı’nın adı verildi.

Annesinin adı verilen Serdivan Neyyir Hanım İlkokulunda gerçekleştirilen karne töreninde, Vali Yaşar Karadeniz’in plaket ve hediye takdim ettiği Zeynep Tunay, duygu yüklü anlar yaşadı.

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; Neyyir Hanım’ın okul yaptırma isteğinin yerine getirilmesi, ailesinin gösterdiği bu davranışın örnek teşkil etmesi, maddi ve manevi desteğini eğitim yoluna seferber etme çabasının çok kıymetli bir davranış olduğunu önemle vurgulayarak; eğitim yatırımlarına destek olan tüm hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

Serdivan İlçe MEM Özel Büro Yetkilisi Melike Kılıç öğretmene veda programı ve hayırlı olsun ziyareti Serdivan İlçe MEM Özel Büro Yetkilisi Melike Kılıç öğretmene veda programı ve hayırlı olsun ziyareti

Vali Yaşar Karadeniz; eğitim meselesinin sadece öğretmenlerin değil, herkesin elini taşın altına koyması gerektiği bir mesele olduğunu belirterek “Neyyir Erbölükbaşı’nın kızı Zeynep Tunay’a teşekkür ederek “Hayırseverlerden vefat edenlere Allah’tan rahmet, aramızda olanlara da sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Thumbnail Görsel 7-2Thumbnail Görsel 5-1Thumbnail Görsel 6-3Thumbnail Görsel 4-2Thumbnail Görsel 2-1Thumbnail Görsel 1-3