CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter'daki iddialarına Sakarya’daki AK Partili belediye başkanları ve siyasetçilerden art arda tepkiler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, parti sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarını paylaşırken, bir çok isim de bu sözlerle tepkilerini dile getirdi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek:

Muhalefet Genel müdürü @kilicdarogluk Siyaset sahnesi, senin 15 Temmuz hain darbe girişimini televizyon karşısından izleyerek "tiyatro" söylemini kullanmana benzemez, FETÖ'cülere sahip çıkacağın ve haklarını iade edeceğin sözünü aziz milletimiz unutmaz!!!

Akyazı Belediyesi Başkanı Bilal Soykan:

Bozuk saat bile günde iki kez doğrusunu gösterirken, Kemal Bey’in tek bir tane doğru işi yok... Milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin kaçtığını görmüştür. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kaçacak diyenlerin hepsi çoktan kaçtı!


 Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç:

Tescilli yalancı iş başında. Kılıçdaroğlu, birilerince eline okuma talimatı ile verilen iftira beyanlarına seninde inanmadığını çok iyi biliyoruz. Uyan artık rüyandan Kılıçdaroğlu, iftira ile bu ülkenin başına gelemezsin! Başa geleceğin tek yer altılı masanızın liderliğidir.

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan:

“15 Temmuz'da tankların arasından elini kolunu sallaya sallaya kaçıp konforlu koltuğunda darbenin gerçekleşmesini bekleyen Kılıçdaroğlu ve FETÖ'nün gazetesi, bankası önünde nöbet bekleyen milletvekilleri #FETÖnünSözcüsü'dür. Sizin zihniyetiniz bu...”