Nurettin Eryılmaz / Zeynep Şişe

Sakarya’nın en güçlü haber portalı Halk54.com gündemin nabzını sokakta vatandaşlarla tutmaya devam ediyor.

Kızılay'ın yeni başkanı belli oldu Kızılay'ın yeni başkanı belli oldu

Cumhurbaşkanı seçimi 2. tur
Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre 14 Mayıs Pazar günü yapılan genel seçimleri 3 adayın 50+1 oyu alamaması sonucu ikinci tura kaldı. Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49,50, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,89, ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan ise yüzde 5,17 oy oranında.

En şanslı aday Erdoğan
Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük seçim yarışıyla ikinci yüz yılda Türkiye’yi yönetecek kişiyi seçmek için 15 gün sonra 64 milyon 113 bin 941 seçmen 2. kez sandık başına gidecek. 28 Mayıs Pazar günü 2. tur cumhurbaşkanını seçmek için halk sandık başına gidecek. 

Sokağın nabzını ve gündemini tutmayı sürdüren HALK54 ekibi, sokakta vatandaşlara mikrofon uzatarak "En şanslı aday kim?" sorusunu sordu. İkinci turda cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidecek olan Sakaryalılar en şanslı ve şanssız adayı HALK54'e değerlendirdiler.

HALK54 mikrofonlarına konuşarak düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde bir şansı olduğunu ifade ederken, Recep Tayyip Erdoğan'ın en yüksek oyu alarak seçimi yeniden kazanacağını düşündüklerini söylediler.