Artan maliyetler ve hayat pahalılığı sonucu ev sahibi ile kiracılar birbirine düşüyor. Öyle ki kiralar kiracılara çok yüksek, ev sahiplerine ise çok düşük geliyor.

Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş konut ve kira fiyatlarıyla ilgili ev sahibiyle sorun yaşayan kiracı bir vatandaşla arasında geçen diyalogu anlattı, fahiş zam yapan bir ev sahibine yönelik olarak “sende vicdan var mı?” diye sordu.

HALK54 ekibi de gündem olan konuyla ilgili sokakta mikrofon uzattığı Sakaryalı vatandaşların düşünce ve yorumlarını aldı. 

HALK54 mikrofonuna konuşan bazı vatandaşlar, "Ev sahiplerinin belirli ihtiyaçları var. O yüzden fiyatı arttırmak zorunda kalıyorlar. Herşey artarken ev sahibi ne yapsın? Belki kiradan aldığı parayla geçiniyordur. Önce kendileri vicdanlı olsunlar, sarayın giderlerini kıssınlar, vicdan orada aranır. İnsanlar ne yapsın" derken, bazı vatandaşlar da "Ev sahiplerine merhamet denen birşey hiç kalmamış. İnsanlar asgari ücretle çalışıyor. Dar gelirli aileler bu ücretle nasıl kirayı verecek? Hiç mi düşünmüyorlar. Yazık günah" diyerek tepkisini dile getirdi.