Marmaris'te yaşanan orman yangınları ve sonrasında ortaya atılan idam cezası tartışmaları sürerken, HALK54 ekibi de sokakta vatandaşlara konuyla ilgili görüşlerini sordu. İşte vatandaşların idam cezasıyla ilgili görüşleri...

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Marmaris'te ormanlarımızı yakan şahsın tutuklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı idam çıkışı gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları bizim için ayrıca talimattır, Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalarımız somutlaşınca Sayın Cumhurbaşkanı'mıza ve kamuoyuna açıklayacağız." demişti. 

Bugün de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada idam cezası tartışmalarına değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, orman yangınları, kadın cinayetleri, tecavüz ve terör suçları kapsamında idam cezasının geri getirilmesine olumlu yaklaştığını söyledi.

Sultanbeyli'ye şehit ateşi düştü Sultanbeyli'ye şehit ateşi düştü

Marmaris'te yaşanan orman yangınları ve sonrasında ortaya atılan idam cezası tartışmaları sürerken, HALK54 ekibi de sokakta vatandaşlara konuyla ilgili görüşlerini sordu.

HALK54 mikrofonuna konuşan vatandaşlardan bazıları "Bugüne kadar neden yapmadılar, idam gelmeli" derken, bazı vatandaşlar ise anayasa mahkemesi kararı gerektiğini hatırlatarak, idam cezasının gelmemesi gerektiğini savundu. İşte vatandaşların idam cezasıyla ilgili görüşleri...